Poprowadź swój skuter śnieżny i psie zaprzęgi przez bezkres Laponii.

Wycieczka łączona 5 dni / 4 noce 2x skuter śnieżny i 1x wycieczka Husky


Ciesz się Laplandem we wszystkich jej aspektach!


Wydarzenia 2024/2025

 

Żądane terminy na zapytanie.

 


Husky i skuter śnieżny - idealna mieszanka. Przeżyj wakacje, które nie mogą być bardziej kontrastowe! Przez dwa dni będziesz eksplorować niekończące się lodowe drogi Skandynawii na moich dobrze zmotoryzowanych skuterach śnieżnych i wyruszyć w szybką wycieczkę po ostatnich bezdrożach Europy. Trzeciego dnia poznasz Laponię z zupełnie innej perspektywy jako maszer własnej psiej drużyny. Szybujesz cicho po bezkresach Laponii i nie słyszysz nic poza dyszeniem psów.

 

Czy jesteś gotowy na swoją przygodę?Usługi

 • Transfer z / na lotnisko (Arvidsjaur / Lycksele)
 • Zakwaterowanie w zadbanej i przytulnej chacie gościnnej
 • Pełne wyżywienie z napojami i owocami
 • jeden skuter śnieżny na gościa
 • trzy wycieczki na skuterach śnieżnych z przewodnikiem
 • jedna wycieczka psim zaprzęgiem z przewodnikiem
 • Kombinezon zimowy, buty, kask
 • Pościel, ręcznik

 


Cena 

 

1249€ na osobę

 

 

Maksymalna liczba uczestników 2-4 osoby

Wycieczki mogą być również wykonane przez 2 osoby na skuterze śnieżnym.

 


Warunki

 • Praca zespołowa

 • Normalny podstawowy poziom sprawności 

 • Ta trasa jest odpowiednia przynajmniej dla początkujących

 • Prawo jazdy klasy A lub B.

 


Program

Przyjazd w 1. dzień

 

 

Przylatujesz na lotnisko Arvidsjaur lub Lycksele. Po transferze z lotniska czeka na Ciebie przytulny domek z bali. W zależności od godziny przyjazdu otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania ze skutera śnieżnego. Przy wspólnej kolacji w rodzinnej atmosferze poznajemy się bliżej i omawiamy nadchodzące dni trasy.

Snowmobiles on tour

2-dniowa wycieczka na skuterach śnieżnych

 

 

Po obfitym śniadaniu przygotuj się na pierwszą wycieczkę skuterem śnieżnym. Jeśli nie zostało to zrobione dzień wcześniej, polecenie odbędzie się najpóźniej teraz. Nigdy nie jesteś sam na trasie, ale zawsze towarzyszy Ci doświadczony przewodnik. Wycieczka prowadzi nas przez leśne i rzeczne krajobrazy okolicy. Wycieczka może trwać do 6 godzin. W ciągu dnia odpoczywamy na świeżym powietrzu, gdzie możemy odświeżyć się gorącymi napojami i czymś do jedzenia przy ognisku. Po południu wracamy do domu, gdzie wieczorem zostaje zaserwowana pyszna kolacja.

3-dniowa wycieczka psim zaprzęgiem

 

 

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu udajemy się na sąsiednią farmę husky (6km). Tam otrzymasz wycieczkę z przewodnikiem i odpowiedzi na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące psów husky. Następnie odbywa się instrukcja na sankach i możesz zacząć. Prowadzisz własną psią zaprzęg przez śnieżny zimowy krajobraz Laponii i doświadczasz zupełnie nowego poczucia wolności. Spokój, który Cię otacza i oryginalność tego typu ruchu są nie do opisania słowami. Zdziwisz się, ile mocy mają twoi sympatyczni czworonożni przyjaciele, którzy ciągną Cię po szlakach na codziennym odcinku 20-30 km

Snowmobile tour in Lapland

Wycieczka skuterem śnieżnym w 4. dzień

 

 

Po pysznym śniadaniu zaczynamy naszą ostatnią ekscytującą wycieczkę na skuterach śnieżnych. Nasza ekscytująca przejażdżka prowadzi nas przez lasy brzozowe i sosnowe regionu. Trzeba też przekroczyć zamarznięte jeziora i rzeki. W trakcie wycieczki zrobimy sobie przerwę na świeżym powietrzu, aby wzmocnić się przy ognisku gorącymi napojami i lunchem. Czas trwania całodniowych wycieczek do 6 godzin. Przy odrobinie szczęścia można obserwować tutejszą faunę. Najbardziej znanymi zwierzętami są prawdopodobnie łosie i renifery, ale czują się tu także luksy i rosomaki. Podczas ostatniej wspólnej kolacji w rodzinnej atmosferze podsumowujemy Twój pobyt.

5. dzień wyjazd

 

 

Niestety każde wakacje dobiegają końca. Po śniadaniu i pożegnaniu odwieziemy Państwa z powrotem na lotnisko.


Informacje

 

Wycieczki całodniowe są projektowane indywidualnie w zależności od grupy, dzięki czemu można dostosować długość i stopień trudności. Temperatura decyduje również o tym, jak długo trwa wycieczka. Na życzenie i po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe są noclegi w chatce na pustyni lub w innych miejscach.

 

Dwie osoby mogą również jeździć na skuterze śnieżnym. Każdy gość jeździ własnym psim zaprzęgiem.

 


Nie wliczone w cenę

 • Lot do / z lotniska Arvidsjaur / Lycksele
 • Napoje alkoholowe